Postęp rekrutacji uczestników

Przebadano już 12700 uczestników

03-10-2011

Bada nas cały świat. Najlepsi naukowcy chwalą projekt PONS.

Bada nas cały świat. Najlepsi naukowcy chwalą projekt PONS.
 

Ziemowit Nowak, Gazeta Wyborcza Kielce, 30.09.2011

Norwegowie dotrzymali słowa. W ramach projektu PONS najlepsi naukowcy świata zajęli się zdrowiem kielczan. A jest czym, bo nie jest ono za dobre. Będziemy przykładem, jak je poprawić nie tylko dla Polski, ale wszystkich krajów Europy wschodniej.
Do Warszawy na trzydniową konferencję "Różnice w zdrowiu populacji Polski" zjechali najlepsi specjaliści od chorób serca, układu oddechowego, cukrzycy i medycyny prewencyjnej z Kanady, Francji, Norwegii, Włoch i Polski. Podsumowali pierwszy etap realizowanego w Kielcach i województwie świętokrzyskim programu badawczego PONS. Ma on ocenić, jakie problemy zdrowotne mają mieszkańcy w wieku 45-64 lata i co zrobić, aby nie umierali przedwcześnie na schorzenia cywilizacyjne.

- PONS ma ogromne znaczenie dla Polski i całego regionu wschodniej Europy. To prototyp tego, czego potrzebujemy dla poprawy zdrowotności w regionie - mówił prof. Peter Boyle, prezes Międzynarodowego Instytutu Badawczego Medycyny Prewencyjnej w Lyon.
Stwierdził, że kolejnym krokiem powinno być przebadanie po 50 tys. kobiet i mężczyzn w każdym z krajów Europy środkowej i wschodniej oraz w Rosji. Wszystko w oparciu o norwesko-kieleckie doświadczenia.

Pełna treść artykułu:

kielce.gazeta.pl/kielce/1,47262,10388237,Bada_nas_caly_swiat__Najlepsi_naukowcy_chwala_projekt.html

Zapraszamy do czytania!
 

 

Powrót do listy artykułów

 

 

 

 
 


 

Logowanie

login:

hasło: