Postęp rekrutacji uczestników

Przebadano już 12700 uczestników

14-09-2010

Dlaczego w Polsce ludzie chorują częściej i żyją krócej niż mieszkańcy Europy Zachodniej? Jak temu przeciwdziałać?

Dlaczego w Polsce ludzie chorują częściej i żyją krócej niż mieszkańcy Europy Zachodniej? Jak temu przeciwdziałać? 
 
Na te pytania odpowie międzynarodowy projekt badawczy PONS (łac. most) „Ustanowienie infrastruktury dla badania zdrowia populacji Polski”. Realizacja projektu już wkrótce rozpocznie się w Kielcach i wybranych gminach woj. świętokrzyskiego.

Do udziału w projekcie zaproszeni zostaną wszyscy mieszkańcy Kielc i wybranych gmin w wieku 45 – 64 lat. Zaproszone osoby będą odpowiadać na pytania dotyczące ich stylu życia, przejdą przez podstawowe badania i pomiary antropometryczne. Zostanie im tez pobrana krew oraz mocz. Od momentu badania zdrowie pacjenta zostanie objęte szczególną uwagą, a wszystkie przyszłe zdarzenia chorobowe będą szczegółowo monitorowane. Efektem badania będzie też informacja o stanie zdrowia kierowana bezpośrednio do pacjenta i zawierająca – jeśli zajdzie potrzeba – zalecenia dalszego postępowania.

Uczestnicy badania będą również objęci edukacją na temat zdrowego stylu życia oraz zachęcani do skorzystania z bezpłatnej pomocy na przykład w rzucaniu palenia czy w walce z nadwagą.

Powrót do listy artykułów

 

 

 

 
 


 

Logowanie

login:

hasło: